Milyonlar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne akın etti


Milyonlar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne akın etti…

15 Temmuz 2017 Cumartesi – 16:57 | Son Güncelleme : 15 07 2017 – 21:54

FETÖ’cü hainlerin 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerinin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü trafiğe kapatıldı. Milyonlarca kişi köprüye akın etti

Milyonlar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne akın etti

15 Temmuz darbe girişimin yıl dönümünde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerinin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü saat 12.00 itibariyle trafiğe kapatıldı, hazırlıklar devam ediyor. Yapılan hazırlıklar da havadan görüntülendi. “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlerin yapılacağı yerlerin de içinde olduğu

İstanbul ve Ankara‘daki büyük bir bölge görerek uçuş(VFR) yapan helikopter gibi sivil ve görevli olmayan devlet hava araçlarına kapatıldı.

İstanbul ve Ankara’da etkinliklerin yapılacağı bölgelerin de içinde olduğu uçuş sahasına güvenlik için uçuş yasağı getirildi. NOTAM olarak adlandırılan havacıları bilgilendirme notunda bugün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün de içinde olduğu 20 deniz mili yarıçapındaki bir bölge üzerinde görerek uçuş(VFR) yapan helikopter gibi sivil ve görevli olmayan devlete ait hava araçlarına uçuş yasaklandı. NOTAM’da, uçuş yasağının koordinatları ve bilgi notu paylaşıldı. İstanbul’da saat 15:00’da başlayacak NOTAM 16 Temmuz saat 03:00’a kadar geçerli olacak.
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe  girişiminin birinci yılında gerçekleştirilecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli  Birlik Günü Anma Töreni’ne katılmak amacıyla 3 farklı noktada toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne doğru “Milli Birlik Yürüyüşü”nü  başlattı.
Alana kurulan platformdaki dev ekrandan da şehitlerin fotoğrafları yansıtıldı.
ÜNLÜ İSİMLER DE KATILDI
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki anma programına Orhan Gencebay, Metin Şentürk ve Hasan Kaçan’da katıldı.
Kısıklı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konutunun da bulunduğu Kısıklı  Meydanı’nda, üzerinde ay-yıldız ve 15 Temmuz baskılı tişörtler giyen, 15 Temmuz  logolu şapkalar takan vatandaşlar bir araya geldi.
Ellerinde Türk bayrakları ve şehitlerin fotoğraflarının bulunduğu  dövizleri taşıyan vatandaşlar, köprüye doğru hareket etti.
Öte yandan, Türk Kızılayı bölgede konuşlandırdığı tırlardan  vatandaşlara su dağıtıyor.
Bazı vatandaşlar da sıcaktan korunmak için parkların içinde kurdukları  küçük çadırlarda yürüyüş saatini bekledi.
Çengelköy
Toplanma noktalarından biri olan Çengelköy Meydanı’nda platform  oluşturuldu. Kurulan ses sisteminden “Türkiyem”, “Vatanına göz dikeni ez oğlum”  gibi şarkılar çalınıyor.
Sokaklar ve dükkanlara Türk bayrakları asılırken, meydana çıkan sokak  ve caddeler trafiğe kapatılarak, sürücüler alternatif güzergahlara  yönlendiriliyor.
Vatandaşlar arama noktalarından geçerek, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne  yürüyor. Vatandaşlar yürüyüş sırasında Çengelköy Polis Merkezi’nde bulunan  emniyet güçlerine sevgi gösterisinde bulunuyor.
Altunizade
Altunizade’ye gelen vatandaşlar da ellerinde Türk bayrakları taşıyarak  törenin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne doğru yürüyor.
Bu arada, vatandaşların yürüdüğü D-100 Karayolu’na çıkan ara yolların  girişleri kamyonlarla kapatıldı.
Öte yandan tören alanına başka noktalardan da gruplar halinde  yürüyüşler yapılıyor.Sağlık çalışanları da Üsküdar Devlet Hastanesi önünde bir araya gelerek, basın açıklaması yaptıktan sonra köprüye yürümeye başladı.
VATANDAŞLAR “İDAM İSTERİZ” SLOGANLARI ATTI
Vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla sloganlar atarak alana girdi. Ellerinde idam ipi sallayan bazı vatandaşlar da “İdam isteriz” şeklinde sloganlar atarak FETÖ’cülerin idamla cezalandırılmasını istedi.
TÜRK BAYRAKLI KAMYON KONVOYU
15 Temmuz darbe girişimi gecesinde askeri araçların kışlalardan çıkışı engelleyen ve sembol olan kamyonlar, dev Türk bayrakları ile kornalar çalarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçti.
15 Temmuz’da darbeci hainlerin kışlalardan tanklar ve araçlar ile çıkmasını önlemek için kamyonlar günlerce askeriye önlerinde nöbet tutmuştu. O geceden sonra sembol olan kamyonlar, anma programlarının yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde geçti.
METROBÜS GÜZERGAHI DEĞİŞTİ
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde İETT, metrobüs ve otobüslerin güzergâh ve sefer saatlerinde değişikliğe gitti. Buna göre Avcılar- Söğütlüçeşme ve Zincirlikuyu -Söğütlüçeşme metrobüs hatları Fatih Sultan Mehmet köprüsünden sağlanacak.
GAZETEVATAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: