Vitamin eksikliği belirtileri.

Vitamin eksikliği belirtileri

Vücudumuz vitamin eksikliği hissettiği zaman bize bunun sinyallerini verir. Eğer bu vitamin eksiklikleri için önlem alınmazsa, daha başka hastalıklara yol açabilir. İşte vitamin eksikliği belirtileri.

Vitamin eksikliği belirtileri

Uykusuzluk, alınganlık ve kramplar

Uykusuzluk ve bacak krampları yaşıyorsanız, vücudunuzun magnezyuma ve potasyuma ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Bu elementleri domates, portakal, muz ve ıspanak gibi sağlıklı besinlerde bulabilirsiniz.

Vitamin eksikliği belirtileri

Kuru bir cilt

Cilt kuruluğunun en büyük sebebi E vitamini eksikliğidir, bu yüzden daha çok sebze, fındık ve balık tüketmelisiniz

Vitamin eksikliği belirtileri

Sürekli tatlı yeme isteği 

Eğer sürekli tatlı yeme isteği duyuyorsanız, büyük ihtimalle geçirdiğiniz sıkıntılı dönemden dolayı vücudunuz glikoz isteği duyuyor ve depresyonunuzu ve stresinizi bastırmak istiyordur. Böyle zamanlarda kilo almaktan kaçının ve bitter çikolatayı tercih edin.

Vitamin eksikliği belirtileri

Buz yeme isteği

Eğer bir anda kendinizi buzları kıtır kıtır yerken hayal ediyorsanız, vücudunuzun kansız olduğu anlamına gelebilir. Kansızlık için en güzel çözüm daha çok yumurta ve et tüketmek.

Fakat böyle bi durumda doktorunza danışmayı ihmal etmeyin

Vitamin eksikliği belirtileri

Çabuk kırılan tırnaklar ve saçlar

Eğer saç ve tırnaklarınız çok çabuk kırılıyorsa, vücudunuz B vitamini eksikliği çektiğini anlatmaya çalışıyor olabilir. Mantar tüketin ve süt içmeyi ihmal etmeyin.

Vitamin eksikliği belirtileri

Diş etlerinde kanama

Dişlerinizi fırçalarken ya da bir sebep yokken diş etlerinizde kanamaya rastlıyorsanız, C vitamini eksikliği çekiyor olabilirsiniz. Günlük beslenme listesinize meyve, ıspanak, kırmızı ve yeşil biber, domates, kabak ve brokoli ekleseniz iyi edersiniz.

Vitamin eksikliği belirtileri

Göz bebeklerinizin içindeki halkalar

Bu durum 50 yaş üstü insanlar için normal olsa da eğer daha genç yaşlarda görülüyorsa yüksek kolesterol belirtisi olabilir. Eğer böyle bir
durumla karşı karşıyaysanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız

MİLLİYET

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: