Arda Turan’ın işaret ettiği 2 kişi

Arda Turan’ın işaret ettiği 2 kişi

Arda Turan Milli Takım uçağında yaşanan ve gündemi sarsan olay sonrası Hürriyet’ten Mehmet Arslan, yıldız futbolcunun söylediklerini aktardı. Yaptıkları için ‘onurlu bir hata’ deyimini kullanan Turan çarpıcı değerlendirmelerde bulundu, 2 isme dikkat çekti.

Olayın perde arkası

1 / 10
Arda Turan'ın işaret ettiği 2 kişi

Yaptıkları için ‘onurlu bir hata’ deyimini kullanan Turan çarpıcı değerlendirmelerde bulundu, 2 isme dikkat çekti.

O iki isim

2 / 10
Arda Turan'ın işaret ettiği 2 kişi

Mehmet Arslan’ın aktardığına göre Arda Turan, Fatih Terim’in danışmanı Bülent Bayraktar ile Medya Departman Sorumlusu Hande Sümertaş’ın prim tartışmalarını basına sızdırdığına inanıyor.

Uçağa biniyorlar

4 / 10
Arda Turan'ın işaret ettiği 2 kişi

Ondan sonra Arda Turan bu iki ismi Makedonya maçından sonra uçağa binerken görüyor. Bilal Meşe de onların yanında.

Kahkaha attıklarını görüyor

5Arda Turan'ın işaret ettiği 2 kişi

Arda Turan bu üçlünün kahkaha attığını görünce ‘Dayanamıyor’ ve yanlarına gidiyor. Ondan sonra da olan oluyor.

Sözü kim verdi?

6 / 10
Arda Turan'ın işaret ettiği 2 kişi

Habere göre Arda Turan kendisine o iki ismin gönderileceği sözünü kimin verdiğini açıklamadı.

Demirören’le telefon görüşmesi

7 / 10
Arda Turan'ın işaret ettiği 2 kişi

Yaptıkları için ‘Benimki onurlu, karşı tarafınki onursuz bir hata. Kimsenin arkasından konuşmadım, yüzüne bağırdım’ diyen Arda Turan, Yıldırım Demiören’le yaptığı telefon görüşmesinde, TFF Başkanı’na ‘Öfkeliydim. Size karşı bilinçli olarak küfür etmedim’ dediğini aktarırken Yıldırım Demirören’in kendisine ‘Sen çık özür dile, biz hallederiz’ dediğini aktarıyor.

Bağlar koptu

8 / 10
Arda Turan'ın işaret ettiği 2 kişi

Ancak Arda bunu kabul etmiyor ve sonrasında Milli Takım’la bağlarını koparıyor.

Tanju Çolak’ın açıklamaları da aynı yönde

9 / 10
Arda Turan'ın işaret ettiği 2 kişi

Hürriyet’teki habere benzer açıklamaları Tanju Çolak da yaptı.

Bu iddiasını “Dürüstlüklerine imza atacak kadar inanıyorum” dediği ‘gazeteci arkadaşlarına’ dayandıran Çolak şunları söyledi: “O uçağa binmeden önce Arda Turan gidiyor, Fatih Terim’le konuşuyor. ‘Biz iki kişiyi istemiyoruz’ diyor. Avrupa Şampiyonası’nda haberleri gazetecilere servis eden iki kişi var orada. İsimlerini de biliyorum da bende kalsın. İsim vermek istemiyorum. ‘Onlar lütfen uçakta olmasın’ diyor Arda. Hocaya da takım kaptanı olarak söylüyor. Fatih Terim’in yardımcılarından Bülent Bayraktar ve Hande Sümertaş. Söylememi istedin, söyledim. Uçakta olmasınlar diye rica ediyor. Takım olarak istemediklerini söylüyor. Fatih Terim ‘Tamam’ diyor ama ikisini de uçağa alıyor.”

Arda Turan'ın işaret ettiği 2 kişi

Turan’ın milli takımı bıraktığı açıkladığı basın toplantısına gazetecilerden özür dilemek için geldiğini savunan TRT Spor yorumcusu Çolak şöyle devam etti: “Özür dilemek için geliyordu ama bizim basınımız hiç suçlu değildir. Her şeyi yazarlar, her şeyi çizerler, her şeyi bilirler ama doğrulatma yok. Ailesi için yazarlar, para için yazarlar, her şeyi yazarlar. Onlardaki özgürlük kimsede yok. Birbirlerini de hiç sevmezler ha! Ama ağabey olduğu zaman hemen kucaklarlar. Arda Turan’ın Bilal Meşe’ye küfretmesini yadırgıyorum, kınıyorum. Boğazını sıkmasını kınıyorum. Ama onun haricinde işin sadece bu yönünü niye çıkarıyorlar? Şimdi Arda buraya kadar geliyor, özür dilemek düşüncesinde ama ne yazık ki bizim gazeteciler, şovmenler Arda’nın basın toplantısını terk ediyor. Kardeşim madem basın toplantısını terk edecektin, niye oradasın? Niye bu şovu yapıyorsun? Amacın ne? Bu kaprislerin ne? Bu egon ne? Topçu olamamışsın ama yazmaya geldi mi yazıyorsun. Özgürlüğün var öyle mi?”

CNN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: