Şırnak Şenoba’da şehit olan askerlerin evlerine ateş düştü

Şırnak Şenoba’da şehit olan askerlerin evlerine ateş düştü…

 • Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan ve içerisinde 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile albay ve yarbayların da bulunduğu helikopter düştü. Düşen helikopterde 1’i Tümen komutanı olmak üzere 13 asker şehit oldu. Acı haberi alan şehit yakınlarının evlerine ateş düştü

  1 Haziran 2017

  ŞEHİT YÜZBAŞI SERHAT SIĞINAK

  Şehit Sığınak’ın (32) merkez Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde yaşayan annesi Sema ve babası Hayati Sığınak’a acı haber askeri yetkililerin tarafından verildi.

 • “SİZİ DÜĞÜNÜNE ÇAĞIRACAKTIM”

  Anne Sığınak, “Sizi Serhat’ımın düğününe çağıracaktım.” diyerek gözyaşı döktü. Şehit Sığınak’ın yarın düzenlenecek törenin ardından Asri Mezarlığı Şehitliği’nde toprağa verileceği öğrenildi.

 • ŞEHİT BAŞÇAVUŞ FEVZİ KIRAL

  Şehit olan askerlerden 35 yaşındaki Başçavuş Fevzi Kıral’ın Manisa’nın Akhisar ilçesine bağlı Beyoba Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirlendi.

 • Eşi Nurgül Kıral’dan Zehra ve Sude Nur isminde 2 çocuğu olan Fevzi Kıral’ın şehadet haberi, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mete Demir tarafından baba Sabri Kıral ve anne Nurdan Kıral’a verild

 • ŞIRNAK’A 10 GÜN ÖNCE GEÇİCİ GÖREVLE GİTMİŞ

  Acı haberin duyulmasıyla birlikte şehidin baba evi taziye ziyareti için gelen yakınları ve komşularıyla doldu. Ağabeyinin de yüzbaşı olduğu öğrenilen şehit Fevzi Kıral’ın 10 gün önce İzmir Gaziemir’den geçici görev ile Şırnak’a gittiği belirlendi.

 • ŞEHİT PİYADE UZMAN ONBAŞI ZEKİ KOÇ

  Şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Zeki Koç’un Osmaniye’deki babaevinde yas var. Şehit Koç’un, Düziçi ilçesine bağlı Bostanlar köyünde yaşayan annesi Zeynep ve babası Ali Koç’a acı haberi, Düziçi Kaymakamı Mustafa Koç ve askeri yetkililer verdi.

 • ACI HABERE İNANAMADI

  Askerlere uzun süre oğluna ne olduğunu soran anne Koç, evladının şehit olduğu haberine uzun süre inanamadı. “Benim oğlum da sizin gibi asker.” diyerek askerlere sarılan acılı anneye sağlık ekipleri müdahale etti. Üç çocuk babası şehit Koç’un babaevine ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

 • ŞEHİT BAŞÇAVUŞ MEHMET ERDOĞAN

  Şehit olan 13 askerden Başçavuş Mehmet Erdoğan’ın merkez Melikgazi ilçesine bağlı Yıldırım Beyazıt Mahallesinde bulunan evine acı haber ulaştırıldı. Acı haberi alan şehit Başçavuş Mehmet Erdoğan’ın yakınları evine akın etti. Şehit Erdoğan’ın eşi ve 2 çocuğu ile beraber yaşadığı apartmana Türk bayrağı asıldı.

 • ŞEHİT YÜZBAŞI İLKER ACAR

  Yüzbaşı İlker Acar’ın acı haberi memleketi Balıkesir’e ulaştı. Şehit olan 13 askerden Yüzbaşı İlker Acar’ın baba ocağına ateş düştü. Şehit Acar’ın Karesi ilçesi Paşaalanı mahallesindeki baba ocağına acı haber ulaştı. Askeri yetkililer acılı haberi aileye verirken, çok sayıda Devlet erkanı da aileye başsağlığı için gitt

 • Şehit Yüzbaşı İlker Acar’ın babası Süleyman Acar’ın uzun yıllar önce kanser nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenilirken, anne Nurdane Acar ise acı haberle yıkıldı. Şehidin 2 çocuk babası olduğu öğrenilirken, naaşının ise henüz ne zaman teslim edileceğinin netleşmediği belirtildi.

 • ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ HAKAN İNCEKAR

  Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekar’ın acı haberi evlerine giden yetkililer tarafından ailelerine verildi.  İncekar’ın evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi

 • ŞEHİT PİLOT ÜSTEĞMEN ABDÜLMUTTALİB KESİKBAŞ

  Pilot Üsteğmen Abdülmuttalib Kesikbaş’ın acı haberi evlerine giden yetkililer tarafından ailesine verildi. Abdülmuttalib Kesikbaş’ın eşinin 8 aylık hamile olduğu öğrenildi.

 • ŞEHİT BİNBAŞI KORAY ONAY

  Binbaşı Koray Onay’ın Çanakkale’deki babaevinde yas var. Şehit Onay’ın Gelibolu ilçesinde yaşayan annesi Nahide ve babası Sinan Onay’a şehadet haberi Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı yetkilileri tarafından verildi.

 • Acı haberin duyulmasının ardından eve gelen şehidin yakınları, Onay’ın ailesine taziyelerini iletti. Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı da evin önüne taziye çadırı kurdu. Kuzey ve Ece isminde iki çocuk babası olan Binbaşı Koray Onay’ın eşi Pınar Onay’ın Ankara’da ikamet ettiği öğrenildi. Şehidin naaşının Gelibolu İlçe Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.

 • ŞEHİT TÜMGENERAL AYDOĞAN AYDIN

  Şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın annesi acı haber sonucu fenelaşarak hastaneye kaldırıld

 • Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın annesi Hamide Çoban’ın ise Serdivan ilçesi Yazlık Mahallesi’nde oturduğu öğrenildi. Oğlunun şehit olduğu haberini alan anne Hamide Çoban ise fenalaştı. İlk müdahalesi evinde yapılan Hamide Çoban daha sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Daha sonra Hamide Çoban yeniden eve getiri

 • ŞEHİT YARBAY SONGÜL YAKUT

  Türkiye’nin ilk kadın jandarma karakol komutanlarından Jandarma Yarbay Songül Yakut’un (41) ailesine acı haber ulaştı

 • Malatya’nın Akçadağ ilçesi Ören Mahallesi’nde yaşayan anne Sebahat Yakut’a acı haberi sağlık ekipleri nezaretinde Akçadağ Kaymakamı Serdar Demirhan ve askeri yetkililer verdi. Kızının şehit haberini alan anne, gözyaşlarını tutamayarak ağıt yaktı. Jandarma ekipleri tarafından şehidin evine Türk bayrağı asıldı.

 • SAATLER ÖNCE TELEFONDA KONUŞMUŞLAR

  Şehit Yakut’un Ören Mahallesi’ndeki evi annesi için geçen yıl yaptırdığı ve tarla işlerinde işçilerle beraber çalıştığı öğrenildi. Babası Seydi Yakut’u küçük yaşlarda kaybeden ve bekar olan şehidin 4 kardeşinin olduğu, hepsinin il dışında yaşadığı belirtildi. Songül Yakut’un şehit olmadan saatler önce annesiyle tarlada kullanmak için alacakları çim makinesiyle ilgili telefonda görüştüğü de ifade edildi. Şehidin naaşı Malatya’da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilec

 • ŞEHİT ALBAY GÖKHAN PEKER

  Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker’in Çatalca’daki evine ateş düştü. Şehit Albayın Çatalca Ferhat Paşa Mahallesi, Ferhat Paşa Caddesi’ndeki evine yakınları ve komşuları akın etti. Şehidin oturduğu bina ve sokaktaki evler Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehidin evine gelen Merkez Komutanlığı’nda görevli bir albay aileye acılı haberi verdi. Ayrıca, şehidin oturduğu bina önünde toplanan mahalle sakinleri ve yakınlarına hocalar tarafından Kuran okunduğu görüldü.

 • “SALI GÜNÜ UĞURLADIK, BU AKŞAM DA HABERİ GELDİ”

  Nakkaş Mahalle muhtarı Zafer Öztürk, “Gökhan Albayımız yakınımız olur zaten, iyi biriydi kendileri. Jandarma Komutanımızın aramasıyla haberi aldık. Daha sonra, Belediye Başkanımız aradı. İnanmamıştım ama daha sonra netleşince köy haklı olarak, Çatalca olarak bu konuda çok üzüldük yıkıldık. Daha yeni izne gelmişti. Salı günü köyümüze gelmişti, görüştük kendisiyle uğurladık. Bu akşam da şehit haberi geldi, yıkıldık” dedi.

 • ŞEHİT YÜZBAŞI NURİ ŞENER

  Yüzbaşı Nuri Şener’in baba ocağına ateş düştü. Şehit Şener’in Şişli Feriköy Mahallesi Gediz Sokak’ta ki baba ocağına acı haberi şehidin Ankara’da yaşayan eşi Melike Şener telefonla arayarak ulaştırdı.

 • Şehit Yüzbaşı Nuri Şener’in babası Vural Şener ve anne Fatma Şener taziyeleri kabul ederken oldukça üzgün oldukları görüldü. Şehidin baba ocağına yakınları tarafından dev bir Türk bayrağı asıldı. Şehidin evli ve 1 çocuk babası olduğu geçici görevle 7 ay önce Şırnak’a gittiği öğrenilirken, naşının Feriköy Hasan Zeynep Camii’nde kılınacak ikindi namazıyla Feriköy mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

  POSTA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: