Evinizi daha temiz gösterecek 5 ipucu

Evinizi daha temiz gösterecek 5 ipucu…

 • Günlük hayatınızda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle evinizin çabuk dağılmasını ve çabuk kirlenmesini önleyebilirsiniz!

  26 Mayıs 2017

  Evinizde temizlik yapacağınız zamanlarda işin içinden çıkamadığınız oluyor mu? Peki evinizin nasıl bu kadar çok kirlenip dağıldığına anlam veremiyor musunuz?

 • Günlük hayatınızda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ve günlük dokunuşlar sayesinde evinizde işlerin birikmesini, evinizin darmadağın olup çabuk kirlenmesini önleyebilirsiniz. İşte size bu konuda yardımcı olabilecek 5 fikir…

 • MUTFAK TEMİZLİĞİ

  Evlerde en çok kullanılan alanların başında geldiğinden en çabuk dağılan yer de şüphesiz ki mutfaklardır. Her gün yapılan yemekler, onların bulaşık ve dağınıklığı, bozulan yiyecekler…

  Bununla birlikte evlerde hijyenine en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin de başında gelen mutfakları günlük düzenlemeler sayesinde biriken işlerden sıyırmanız mümkün

 • Öncelikle yemek yaptıktan ve yedikten hemen sonra dağınıklığı toplamanız, bulaşık birikmesini önleyecektir.

  Aynı şekilde kullandığınız bütün malzemeleri düzenli bir şekilde yerlerine koymanız, her ihtiyacınız için mutfak dolaplarınızda özel bir bölüm ayırmanız, dağınıklığını bırakmayarak hemen toplamanız; sonrasında işlerin birikmemesini sağlayacaktır. Mutfağınızdaki kullanmadığınız eşyalardan kurtulmanız da düzenli bir alan yaratmanızda yardımcı olacaktır.

 • BANYO TEMİZLİĞİ

  Banyolar, evlerde en çok temizlenen bölümdür. Günlük yapılan yüzeysel banyo temizliği, derin temizlik zamanlarında işinizi bir nebze de olsa kolaylaştıracaktır. Evinizin genel olarak düzenli ve temiz görünmesi için, kendinize günlük bir temizlik planı oluşturmanız size yardımcı olacaktır. Gün içinde yapacağınız düzenlemeler sayesinde evinizin geneli derli toplu görünecektir.

 • Banyonuzda bulunduracağınız bir dolap ya da çekmecede temizlik malzemelerinizi düzenleyerek muhafaza etmeniz, temizlik konusunda ihtiyacınız olan her şeyi bir arada ve düzenli bir şekilde bulmanızda yardımcı olacaktır.

 • EV TEMİZLİĞİ

  Fazla eşya ve aksesuar bulunan evler, her zaman daha dağınık, düzensiz ve kirli görünecektir. Zaten o kadar çok eşyanın ve aksesuarın olduğu bir ev ister istemez tozlanıp kirlenecek, böylece size daha fazla iş çıkacaktır. Evinizdeki fazla ve gereksiz eşya ve aksesuarlardan da kurtularak hem biraz yer açıp evinizin daha ferah görünmesini sağlayabilir, hem de günlük temizliğinizi yaparken daha az iş yapmış olabilirsiniz.

 • EVİNİZDEKİ ESKİ EŞYALAR…

  Her gün evinizi yüzeysel olarak toplayabilir, temizleyebilirsiniz fakat yine de evinizde bulunan mobilyalar da bu görüntüyü etkileyebilir. Eski eşyalar, eski döşeme ve duvarlar, koyu renkli mobilyalar gibi birçok yanlış seçenek evinizin her zaman kirli ve dağınık görünmesine neden olabilir; unutmayın. Evinizin temizliğinden sadece sizin sorumlu olmanız canınızı sıkıyorsa; biraz yardıma ihtiyacınız olabilir. Çocuklarınızı kendi alanlarından sorumlu tutabilir, ödül yöntemiyle onların işlerini şevkle yaparak size yardımcı olmalarını sağlayabilir; sorumluluk duygularını geliştirebilirsiniz.

 • GARDIROP TEMİZLİĞİ

  Sürekli gardıropları düzenlemekten sıkıldınız mı? O halde işe kullanmadığınız, fazla ve gereksiz kıyafetlerden kurtulmakla başlayabilirsiniz. Hani şu ‘Bir gün giyerim’ diye düşündüğünüz ama bir türlü giyemediğiniz o her kıyafetten kurtulmanız fazladan yer kazanmanıza yararken iş çıkarmayacak ve size kolaylık sağlayacaktır.

 • Dolap içi düzenleyicileri, kutu ve sepetler yardımıyla eşyalarınızı düzenleyerek daha düzenli dolaplar ve dolayısı ile daha düzenli evler yaratmak mümkün. Aynı şekilde düzenli olarak çamaşır yıkamanız ve ütü yapmanız, haftanın bir gününü bu iş için ayırıp bütün bir günü heba etmenizden daha iyidir; unutmayın.

  POSTA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: