Başsavcılık’tan Derin Tarih dergisi için soruşturma…

Başsavcılık’tan Derin Tarih dergisi için soruşturma

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Derin Tarih’ dergisi mayıs sayısında Atatürk’e hakaret edildiği suçlamasıyla soruşturma başlattı

Perşembe, 18 Mayıs 2017 – 15:57

Başsavcılık'tan Derin Tarih dergisi için soruşturma

Bakırköy 4. Sulh Ceza Hakimliğince, savcılığın talebi üzerine “Derin Tarih” isimli derginin mayıs ayı sayısı hakkında toplatma, el koyma ve basım yayın ile dağıtımının durdurulması kararı verildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Adı geçen derginin mayıs ayı sayısında Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret edildiği gerekçesiyle savcılığa yapılan ihbar üzerine Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Sarıyar, soruşturma başlattı.

DERGİ HAKKINDA TOPLATMA VE EL KOYMA KARARI 

Savcılık, soruşturma kapsamında Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğinden “Derin Tarih” dergisinin mayıs ayı sayısının toplatma, el koyma ve basım yayın ile dağıtımının durdurulmasını talep etti.

Talebi değerlendiren Bakırköy 4. Sulh Ceza Hakimliği, kuvvetli delilin bulunması ve dergide Atatürk’e hakaret içeren ifadelere yer verildiği gerekçesiyle dergiye el konulmasını, toplatılmasını, basım, yayın ve dağıtımının durdurulmasına karar verdi.

ŞÜPHELİLER TESPİT EDİLECEK

Savcılık soruşturma kapsamında, Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yayımlanan yazıyla ilgili olarak şüphelileri tespit edecek.

POSTA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: