Doğru fondöteni seçmek için 3 altın ipucu

 • Doğru fondöteni seçmek için 3 altın ipucu

  Makyajın temel unsurlarından fondötenin en doğrusunu bulmak çoğu kadın için zor bir süreçtir. Gelin bu 3 ipucu sayesinde en etkili ürünü bulmanızı kolaylaştıralım

  11 Mayıs 2017

  Fondöten seçimi makyajın temelidir. Kendinize uygun bir fondötenle harika görünürken, renk ve doku olarak kendinize uygun olmayan bir fondötenle güzelliğinizi fazlaca gölgeleyebilirsiniz.

 • Peki, hangi fondöten size uygun? Buna nasıl karar verirsiniz?

 • 1. Kolunuzda Denemeyin

  Fondöten seçerken yapılan ilk hata fondöteni kol içine sürerek denemektir. Cilt tonunuza uygun fondöten seçmek için yüzünüzle boynunuzun birleştiği noktada denemelisiniz. Fondötenin yüzünüzle boynunuz arasında renk eşitsizliği yaratmaması gerekiyor.

 • 2- Cilt Tipinizi Dikkate Alın

  Kuru, yağlı ya da karma ciltler için özel olarak üretilen fondötenler her markada mevcut… Kuru cilde sahipseniz ıslak bitişli ve nemlendirme özelliği olan bir fondöten seçmelisiniz. Yağlı ciltlerin seçimi ise yağlanmayı kontrol altına alacak ve pudra bitişli ürünlerden yana olmal

 • 3- Tüm Gün Boyunca Test Edin

  Fondöten almak için bir kozmetik markete gittiğinizde cildinizde makyaj olmasın ve satın almak istediğiniz ürünün tester’ını tüm yüzünüze uygulayın. Gününüzü bu şekilde geçirin ve fondötenin yapısını, rengini, kalıcılığını gözlemleyin. Gün sonunda olumlu izlenimler edindiyseniz ürünü satın alma kararı verebilirsiniz.

 • Fondöten nasıl uygulanır?

  Mükemmel fondöten uygulaması, bir makyajın en önemli parçası diyebiliriz. Kusursuz bir cilt, her ortamda bir adım öne çıkmanın önemli koşullarından. Sen de fondöteni hatasız uygulama yöntemlerini öğrenmek ve yüz hatlarını vurgulamak ister misin

 • Birinci adım:

  Öncelikle cildine teninle aynı tondaki fondöteni; alnına, burnuna, yanaklarına ve çenene olmak üzere uygula ve doğal bir görünüm için, ince bir tabaka halinde parmaklarınla ya da fırçayla yay.

 • İkinci adım:

  Ardından yüz hatlarını belirginleştirmek için, cildinden bir ton daha koyu olan fondöteni; elmacık kemiklerinin altı, kaş üstü ve burun kemiğinin kenarlarına, ufak ve dar bir fırçayla uygula.

  Uygulama sonrasında T bölgesi denilen alın ve burun kemiği üstü bir ton daha aydınlık kalmalı. Pürüzsüz bir tene ve belirgin yüz hatlarına sahip olmak işte bu kadar kolay!

 • Siz cildiniz için en doğru fondöteni ararken gelin kadınlar arasında en çok tercih edilen fondötenleri birlikte inceleyelim…

 • Chanel – Vitalumiére Aqua Ultra Light Skin Perfecting Makeup SPF15

  Formülü Oil-Free, SPF15 içeriyor ve özel tasarlanan yapısıyla gözenekleri asla tıkamıyor. Küçük bir miktarıyla ideal kapatıcılık ve kalıcılık sunan fondöten en sıcak yaz günlerinde yanınızda olacak.

 • Makeup Forever – Water Blend Face&Body Foundation

  Özel formülünün %80i sudan oluşan Makeup Forever Water Blend Fondöten waterproof özelliğiyle hem yüz hem vücutta kullanılabilirken cilde ışıltılı bir bitiş veriyor.

 • Dior – Diorskin Airflash Spray Foundation

  Dior AirFlash sprey fondöteniyle Air Brush makyajın pürüzsüzlüğüne kolayca ulaşabilirsiniz. Kapatıcılığı uygulama şekline göre değişen yarı nemli bitişli fondöten yaz günlerinde aradığınız hafif etkiyi cildinize sunuyor.

 • Nars – Velvet Matte Skin Tint SPF 30

  SPF30 içeriği, yağsız formülü ve yumuşak mat bitişiyle dikkatimizi çeken fondöten kadife bitişiyle cildinizi doğal görünümünü bozmadan düzeltip canlandırıyor.

 • Estée Lauder – Double Wear Light Stay-in-Place Makeup

  Transparan formülü istenilen miktarda uygulamayla orta kapatıcılığa dönüşen bu ultra hafif waterproof fondöten tüm bunları başarırken cildinize doğal bir bitiş veriyor.

 • Lancome – Nude Miracle Liquid to Powder Makeup

  Gün içinde yüzünüzde olduğunu unutacağınız kadar hafif olan Nude Miracle pudra bitişi ve yumuşak mat görünümüyle yağlı ciltlerin dostu

 • Mac – Studio Waterweight SPF30 Foundation

  Serum/Jel yapılı bu nemlendirici fondöten artırılabilir kapatıcılık sunarken bir yandan da SPF30 içeriğiyle güneşin zararlı ışınlarına savaş açıyor.

 • Shiseido UV Protective Liquid Foundation

  Shiseido UV Protective Liquid Foundation SPF30, UV ışınları ve kuruluk gibi dış etkenlerin sebep olduğu zararlardan cildi koruyan yaşlanma karşıtı likit fondötendir. Yaşlanmaya neden olan içsel güneş hasarına karşı cildi korur, yoğun nemlendirici etki sağlar.

  POSTA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: