Son dakika: Ve operasyon başlıyor! PYD’yi bölgeden silecekler!

Son dakika: Ve operasyon başlıyor! PYD’yi bölgeden silecekler!..

AA |  15 Mayıs 2017 Pazartesi – 14:46 | Son Güncelleme : 15 05 2017 – 14:46

Haseke Ulusal Devrim Güçleri ve Muhalifleri Topluluğu Başkanı Mustafa, PKK/PYD’nin ve DEAŞ’ın bölgeden temizlenmesi için planlanan operasyonu kısa sürede uygulamaya koyacaklarını açıkladı.

Son dakika: Ve operasyon başlıyor! PYD'yi bölgeden silecekler!

Haseke’de Araplara zulmeden terör örgütü PKK‘nın Suriye kolu PYD’ye karşı saldırı için geri sayım başladı. Haseke için yeniden örgütlendiklerini söyleyen Haseke Ulusal Devrim Güçleri ve Muhalifleri Topluluğu Başkanı Hişam el – Mustafa, “Siyasi ve askeri kanadımız var. Kendi gücümüzle topraklarımız için savaşmaya hazırız. Haseke’yi terör örgütlerinden temizleme operasyonun başlaması yakındır.” dedi.
Mustafa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye’deki zulme karşı sivil kuruluşlar olarak harekete geçtiklerinde PYD/PKK’nın Beşar Esad yanlısı bir politika izlediğine şahit olduklarını söyledi
PYD REJİM İÇİN YOĞUN ÇABA SARFEDİYOR
Esed’in yanı sıra PYD/PKK’nın de bölge halkına zulmettiğini ifade eden Mustafa, rejimin ayakta kalmasını sağlamak için terör örgütünün yoğun çaba harcadığını dile getirdi.
Bölgede faaliyet gösteren bir diğer terör örgütü olan DEAŞ’ın da en az PYD/PKK kadar bölge halkına zulmedip, baskı yaptığını vurgulayan Mustafa, Haseke halkının hasretle terörden kurtulacağı günü beklediğini aktardı.
GENÇLERİ ZORLA ASKERE ALIYORLAR
PYD/PKK’nın bölge halkına zarar verdiğini aktaran Mustafa, terör unsurlarının sivil halkın canına ve malına kastettiğini, eşyalarını gasbettiğini, gençleri “zorunlu askerlik” adı altında silah altına aldığını kaydetti.
Mustafa, Suriye’de huzurun oluşturulması için birbirinden farklı olmayan DEAŞ ve PYD/PKK gibi terör unsurlarının bertaraf edilmesi gerektiğine işaret ederek, Suriye’de terör örgütlerinin oluşmasına Esed’in zemin hazırladığına dikkati çekti.
OPERASYONUN BAŞLAMASI YAKINDIR
Mustafa, topluluk olarak, Haseke merkezi bölge halkı, aşiretleri ve siyasi parti temsilcileriyle biraraya gelerek yeni bir mücadele safhasına girmeye karar verdiklerini belirtti.
PYD/PKK’nın bölgenin demografik yapısını değiştirmeye çalışarak hakimiyet kurmaya çalıştığına değinen Mustafa, şöyle devam etti:
“DEAŞ ve PYD/PKK anlaşmalı bir şekilde karşılıklı birbirlerinin varlıklarını desteklemektedir. Haseke halkının yüzde 70’ini Araplar teşkil etmektedir. Biz de o gücü temsil ediyoruz. Haseke için yeniden örgütlendik ve yeni mücadele yöntemiyle faaliyete geçeceğiz. Siyasi ve askeri kanadımız var. Kendi gücümüzle topraklarımız için savaşmaya hazırız. Haseke’yi terör örgütlerinden temizleme operasyonun başlaması yakındır.”
VATAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: