Son dakika: Denizli Cumhuriyet Başsavcısı trafik kazasında öldü

Son dakika: Denizli Cumhuriyet Başsavcısı trafik kazasında öldü…

Son dakika: Denizli Cumhuriyet Başsavcısı trafik kazasında öldü

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile koruma polisi cezaevine giderken Bozburun mahallesi yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybetti.

İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) haberine göre, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in içerisinde olduğu makam aracına, bir kamyon çarparak olay yerinden kaçtı. Başsavcı Alper ve koruma polisi ölürken, bir koruma polisi de ağır yaralandı.

 

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile şoförü Muzaffer Akşehirli cezaevine giderken Bozburun mahallesi yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybetti. Kazaya karışan kamyon sürücüsü ise olay yerinden kaçtı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli geçirdiği trafik kazası sonucu öldü. Başsavcı Alper’in ekibindeki bir koruma polisi de ağır yaralandı.

Trafik kazasına yol açan kamyon şoförünün ise olay yerinden kaçtığı bildirildi.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Başsavcı Alper kimdir?
Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper 1969 yılında Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde doğdu. Sırasıyla; Cumhuriyet İlkokulu, Kavaklıdere Ortaokulu, 60.Yıl S.M.Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede Avrupa Birliği Hukuku uzmanlığı ve yüksek lisans derecesi aldı. İzmir’de öğretim görevliliği ile avukatlık yaptı, askerliğini de İzmir’de tamamladı. 1995 yılında Ankara Hâkim/Savcı adayı olarak mesleğe katılan Alper, stajının akabinde Konya/Ereğli, Muş/Varto, Afyonkarahisar/Dazkırı, Çanakkale Cumhuriyet Savcılıkları; İskenderun, Van Cumhuriyet Başsavcılıkları, Van Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu. İngilizce bilen, hakim Hatıran Alper ile evli ve 2 çocuk babası Başsavcı Mustafa Alper 13 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Denizli Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapıyordu.

CNN

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: