Diriliş Ertuğrul 87.yeni bölüm fragmanı TRT 1’de izle Ural’ın kafası kesildi

Diriliş Ertuğrul 87.yeni bölüm fragmanı TRT 1’de izle Ural’ın kafası kesildi…

08 Mayıs 2017 Pazartesi 11:02 | Son Güncelleme: 08 Mayıs 2017 Pazartesi 11:01

Dirili%C5%9F+Ertu%C4%9Frul+87.yeni+b%C3%B6l%C3%BCm+fragman%C4%B1+TRT+1%E2%80%99de+izle+Ural%E2%80%99%C4%B1n+kafas%C4%B1+kesildi+

TRT’nin efsane haline gelen dizisi Diriliş Ertuğrul’un 26 Nisan Çarşamba günü yayınlanması beklenen bölümü, yaşanan yoğunluk nedeniyle, 3 Mayıs Çarşamba gününe ertelenmişti. Büyük heyecanla beklenen Ertuğrul’un 86. bölüm ise büyük beğeni topladı. Diriliş Ertuğrul son bölümde Hayme Ana ve Halime Hatun ölecek mi? İşte, Diriliş Ertuğrul son bölüm izleme linki ve 87.yeni bölüm fragmanı haber detayımızda. Diriliş Ertuğrul yeni bölümüyle 10 Mayıs Çarşamba günü TRT ekranlarında olacak

Diriliş Ertuğrul’un 3 Mayıs Çarşamba gününe ertelenen 86’ncı bölümü nefes kesti. 3 Mayıs Çarşamba günü yayınlanan Diriliş Ertuğrul’un 87’ncı bölümünün fragmanı yayınlandı. Fragmanda, Ertuğrul’un azılı düşmanı olan Ural, obayı basıp, Hayme Ana ve Halime Hatun’u başını vurmaları için adamlarına emir veriyor. Peki, Diriliş Ertuğrul 86.bölümde neler yaşanacak? Fragmanda şok edici sahneler bulunuyor. Ertuğrul Bey “Gök basmadıkça, yer delinmedikçe, Türk’ün dilini töresini kimse bozamaz.” diyor. Ural Bey ise obaya saldırıyor ve kadınları tehdit ediyor.  Geçen hafta tekrar bölümü yayınlanan dizinin yeni bölümü 3 Mayıs Çarşamba akşamı saat 19:45’te TRT 1 ekranlarında oldu

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KAFA KESME SAHNESİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 87. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜM FRAGMANI

URAL, HAYME ANA VE HALİME HATUN İÇİN ÖLÜM EMRİNİ VERİYOR

3 Mayıs Çarşamba günü yayınlanacak olan Diriliş Ertuğrul’un 86’ncı bölümünün fragmanı yayınlandı. Fragmanda, Ertuğrul’un azılı düşmanı olan Ural, obayı basıp, Hayme Ana ve Halime Hatun’u başını vurmaları için adamlarına emir veriyor.

NEFESLER TUTULDU, 86’NCI BÖLÜM BEKLENİYOR

Hayme Ana ise “Oğlun nerede? Gelsin de kurtarsın seni!” diyen Ural’a “Şehadet bizim için şereftir!” yanıtını veriyor. Tüm nefesler tutuldu, gözler 86’ncı bölüme çevrildi. Herkes “Hayme Ana ve Halime Hatun kurtulacak mı?” sorusunun cevabını arıyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Ural ve Vasilius hain planlarına bir yenisini daha eklemiş, Dündar’ı ve Doğan’ı Konya yolu üzerinde tuzağa düşürmüşlerdir. Bu tuzak neticesinde Doğan’ı öldürüp Dündar’ı rehin almışlardır. Bu acı obada büyük yankı uyandırmıştır. Ertuğrul intikam yeminleri ederek alpları ve Aliyar’la birlikte yola çıkmıştır. Önce Nikea’dan gelen birlik basılmış ardından Karacahisar Kalesine farklı kılıkta girilmiştir.

Şimdi her tarafını intikam hırsı bürüyen Ertuğrul ve alpları, Karacahisar’da çetin bir cengin ortasındadırlar. Peki oradan sağ salim çıkabilecekler midir? Kalbi ve vücudu yaralı olan Dündar’ı kurtarabilecekler midir? Diğer yandan Vasilius, Helena ile İmparatorun daveti üzerine düğün yapmak için Nikea’ya doğru yola çıkmıştır. Helena yola çıkmadan önce haberi Dumrul’a ulaştırmış, Dumrul da Ertuğrul’a iletmiştir. Ertuğrul, Helena’yı kurtarması için Bamsı’yı görevlendirmiştir. Bu Bamsı için büyük bir fırsattır. Peki Bamsı kendisi için çok mühim olan bu vazifeyi yerine getirebilecek midir?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜM İZLE – TRT 1

‘Diriliş Ertuğrul’ neden çok izleniyor?

TRT’de yayınlanan ve çok sevilen dizi Diriliş Ertuğrul’un sıır ne? Dizi neden çok seviliyor. İşte nedenleri…

‘Diriliş’in ‘Muhteşem Yüzyıl’dan en büyük farkı, bir ‘ata’ öyküsü olması. ‘Muhteşem Yüzyıl’da imparatorluğu kadınların gözlerinden izlerken, şimdi aynı tarihin (daha çok mitolojinin) yazılışına tamamen erkeklerin bakışından tanıklık ediyoruz. Her yönüyle gücün koşulsuz sahibi, kavimleri ‘dirilten’, eril tanrılar gibi insanüstü özelliklerle donatılmış, dünyadaki her ‘öteki türü’ ayaklarının altına kuzu postu gibi serme yetisinde adamların fantastik hikâyesinde dolaşıyoruz. Ertuğrul’un dünyası, iktidarın arzu nesnesine, o iktidarın getirdiği hayali ayrıcalıkların fetişe dönüştüğü bir ortamda ayna gibi karşılık buluyor.

BİLİNÇALTINDAKİ KÖTÜLER

Yalnızca Ertuğrul Gazi’nin mitolojik kökenleri değil, dizinin kötüleri de bilinçaltımıza kazılı kâbuslardan can buluyor. Dede Korkut Hikâyeleri’nden, yabancıların tekinsizliğinden, kara büyüden, mistisizmden sağılan yan roller/temalar ortak kültürel bilinçaltımızda temsiliyet buluyor. Üstelik bu ortaklığı kurarken Cüneyt Arkın sinemasına göz kırparak, yakın sinema tarihimizden de faydalanıyor.

‘KURTLAR VADİSİ’NE KARDEŞ

Neredeyse 1000 yıl olsa da, Vadi ile ‘Diriliş’in aynı ortamın çocuğu olduğunu söylemek mümkün. Tarihsel bir dizi olma iddiasında olsa da, ‘Diriliş’in dünyası da ‘Kurtlar Vadisi’ kadar yakından gündemi takip ediyor. Ertuğrul’ıun düşmanları bugün iktidarın düşmanlarına eş, Bizans kılığındaki ‘dış mihraklar’, ‘bozulan oyunlar’, ‘devlet içinde devlet’ler hep tanıdık jargonun parçası. Zaman zaman Ertuğrul Bizans’a mı, AB’ye mi, Merkel’e mi ayar veriyor karıştırabilmeniz bile mümkün. Engin Altan Düzyatan’ın, gerçek hayatta aynı Necati Şaşmaz’ın Polat Alemdar’ı benimsemesi gibi rolünü içselleştirmesi de kurulan güçlü fantezi dünyasının yan etkisi.

OYUN ESTETİĞİ

Genç jenerasyonun, internet kafede sabahlayan ergen oğlanların zihnindeki görkemli, maskülen, kanlı, her daim coşkuya iştahlı bilgisayar/konsol oyunu estetiği ‘Diriliş’in en ustalıkla kotardığı işlerden biri. Assasin’s Creed, Witcher vs. gibi oyunların savaş ve dövüş sahnelerinden ekrana süzülmüş gibi duran canlı, zamanın ruhuna uygun bir koreografisi var. İyi müzikler de mütemadiyen gaza gelen ortamın destekçisi

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: