Yatağa girmeden yapmanız gereken 5 güzellik ritüeli…

Yatağa girmeden yapmanız gereken 5 güzellik ritüeli

Biz uyurken de hormonlarımız çalışıyor, kaslar ve dokular tamir ediliyor yani vücudumuz mesaiye tam anlamıyla devam ediyor. Hepimiz yatmadan önce televizyon izlemek, birkaç sosyal medya hesabına göz atmak gibi birçok şeye vakit harcıyoruz. Gelin, yatağa girmeden önce yapmanız gereken 5 güzellik ritüeli ile hem sağlığımıza hem güzelliğimize dikkat edelim.

Hürriyet Haber
03 Mayıs 2017 – 16:45:00
Yatağa girmeden yapmanız gereken 5 güzellik ritüeli

Temiz giysiler şart

Nasıl ki her sabah işe, okula gitmek için kalkıyor, dışarı çıkabilecek şekilde giyiniyoruz; gün içinde fazlaca toz ve kire maruz kalan kıyafetleri hem sağlığımız hem de rahatlamamız için yatağa girmeden önce çıkarmamız gerekiyor.

Yatağa girmeden yapmanız gereken 5 güzellik ritüeli

Cilt temizliği

Daha sonra yaptığımız makyajdan, sürdüğümüz gündüz kremlerinden arınmamız gerek. Öncelikle yüzümüzde makyaj varsa bir makyaj temizleyicisi ile temizlemeli, su ile yıkamalıyız. Yıkarken sabun kullanmamaya dikkat etmeliyiz çünkü sabun cildimizi kurutur ve pH dengesini bozar. Son olarak, cildimize uygun olan bir nemlendirici krem uyguluyoruz. Unutmayalım ki cilt kendini uyku sırasında yeniler ve eğer cildimizi makyaj ve benzeri şeylerden arındırmadan uyursak yenileme işlemini gerçekleştiremez ve çabuk yaşlanır.

Yatağa girmeden yapmanız gereken 5 güzellik ritüeli

Diş temizliği

Uyurken rahat nefes alabilmek ve diş sağlığımızı koruyabilmek için her gece yatağa girmeden önce dişlerimizi ve zarar vermeyecek şekilde dilimizi fırçalıyoruz. Diş fırçalamanın etkinliğini arttırmak adına ağız gargarası ve diş ipi kullanılmalıdır. Ayrıca diş fırçalama süremizin 2 dakikadan az olmamasına da özen gösteriyoruz. Böylece sağlıklı dişlere sahip olabiliriz.

Yatağa girmeden yapmanız gereken 5 güzellik ritüeli

Saç bakımı

Uyumadan önce saçlarımızı taramalıyız. Bu, saç diplerimizdeki kan dolaşımını hızlandırır ve masaj etkisi yaratır. Saçımızı taradıktan sonra sıkı bir şekilde toplamıyoruz veya örmüyoruz. Çünkü sıkı toplanan saçın kökleri zayıflar ve saç kolay dökülür. Ayrıca saçımıza iyi gelecek bir yağdan elimize birkaç damla döküp saç uçlarımıza uygularsak daha sağlıklı ve güzel görünüme sahip olabiliriz.

Yatağa girmeden yapmanız gereken 5 güzellik ritüeli

Rahat bir uyku için

Daha iyi bir uyku için yatmadan önce sizi  dinlendirecek bir bitki çayı içebilirsiniz. Yattığımız yatağın ve yastığın rahatlığı da son derece önemli tabii. Bedenimizi rahat ettirecek, konforlu yatak ve yastığı ayarladıktan sonra yastığımıza lavanta veya papatya gibi kokular sıkabiliriz. Bu, kaslarımızı gevşetir ve güzel bir uyku çekmemize yardımcı olur.

HÜRRİYET

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: