CHP’de Fikri Sağlar ve kurultay kararı…

CHP’de Fikri Sağlar ve kurultay kararı…

CHP MYK’da Fikri Sağlar için disiplin soruşturması talep edildi. Sağlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Parti Meclisi’nde (PM) herhangi bir karar alınmasına izin vermiyor. 6-7 saat tartışıyoruz ancak o, kulağına kim ne fısıldıyorsa kararını ona göre veriyor” diyerek eleştirmişti. Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, “MYK’da alınan kararla bugün itibarıyla olağan kongre sürecini başlatmış bulunuyoruz” dedi.

3 Mayıs 2017 15:23
CHP'de Fikri Sağlar ve kurultay kararı

Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar‘ın açıklamalarının ardından hareketlenen CHP‘de sıcak saatler yaşanıyor. MYK sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Akşam gazetesine yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “Tek adam” diyen Fikri Sağlar’ın disipline sevk edildiğini açıkladı.

“ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise Fikri Sağlar’ın Akşam gazetesine verdiği bu röportaja tepki göstermiş,

“Anlayabilmiş değilim” yorumunu yapmıştı. Ağbaba söz konusu gazetede yayımlanan partiye ilişkin haberlere sert çıkarak, o gazete üzerinden CHP’yi tartışmanın doğru olmadığını söylemişti.DENİZ BAYKAL’A TEPKİ

Selin Sayek Böke’ye geçtiğimiz gün CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamalarla siyasetin gündemine oturan Deniz Baykal’ın sözleri de soruldu. “Türkiye’de bir rejim değişikliği yaşanıyor” diyen Böke, bunun dışındaki konuların gündeme getirilmesinin ve bunun önüne geçmesinin yanlış olduğunu söyledi.

MYNET

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: